Багьавтдин Митаров (1912 - 1944) "Билдиригиз дослагъа".

Дарсны темасы: Багьавтдин Митаров (1912 - 1944)
"Билдиригиз дослагъа".
Табасаран совет литературада гермекли ерин тутгъан шаир Багаутдин Митаров Хив районну Кандик юртунда 1912 - нчи йылда тувгъан. Шо Юртда башлапгъы школада но охувун башлай, шонда чебер сезге иштагълыгъы белгилене. Б.М бизге оьзге язывчуланы асарларында жыя. Дав болагъанда ол генгюлю кюйде фронтгъа гете.

Сагъынагъан дос - ювугъум
Сораса уьйге барып,
Таныш  - билиш, къуймур къызлар
Айланасалар ахтарып -
Билсин олар, -
Къызгьын давну лап ичинде мен барман,
Йымышамакъ екъ, насиплимен, сабурман.

БЕКЛЕШДИРИВ:
1) Шаир оьзюню шиърусун  къайсы темагъа  багъышлагъан?
2) Шу шиъру булан шаир кимни келпетлей?

УЬЙГЕ ИШ: Б.Митаровну яшав елун ва шиъруну гесегин генгюнден уьйренмек.Хочу такой сайт

Дата создания: 15.05.2020

Дата обновления: 15.05.2020